Koszty opieki zdrowotnej i koszty leków – Kandydaci mówią

Redakcja zwróciła się do prezydenta George a W. Busha i senatora Johna F. Kerry ego o odpowiedź na dwa pytania dotyczące opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Pytania i ich odpowiedzi są następujące.
Liczba osób nieubezpieczonych w Stanach Zjednoczonych wciąż rośnie. Brak korzyści zdrowotnych może mieć drastyczny wpływ na wzrost gospodarczy. W jaki sposób zmodyfikujesz politykę, aby zapewnić szerszy dostęp do świadczeń zdrowotnych.
Senator Kerry Odpowiedzi:
Dzisiaj, zdolność rodziny do zapewnienia wszystkim jej członkom wysokiej jakości opieki zdrowotnej, na jaką zasługują, jest kwestionowana jak nigdy wcześniej. Około 45 milionów Amerykanów nie ma żadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Nawet osoby z ubezpieczeniem zdrowotnym odnotowały wzrost kosztów – w ciągu ostatnich czterech lat koszt ubezpieczenia zdrowotnego wzrósł o ponad 3500 USD w przypadku typowej rodziny. Skyrocketing kosztów opieki zdrowotnej nie tylko szkodzi naszym rodzinom – szkodzą naszej gospodarce.

Mój cel jest prosty: wysokiej jakości, niedrogie ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich Amerykanów, aby nasze rodziny były zdrowe, nasze firmy były konkurencyjne, a nasz kraj silny.
Praca zaczyna się od naszych dzieci. W naszym kraju jest ponad 8 milionów nieubezpieczonych dzieci. Zacznę od zapewnienia ubezpieczenia zdrowotnego dla każdego dziecka w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z moim planem opieki zdrowotnej, rząd federalny pokryje pełne koszty 20 milionów dzieci w ramach programu Medicaid. W zamian, poprosimy państwa, aby rozszerzyły zasięg na dzieci w rodzinach o wyższych dochodach, niż obecnie kwalifikują się, oraz na osoby o niskich dochodach.
Zbyt wiele osób, które nie mają zasięgu pracodawcy, nie ma dostępu do niedrogiego ubezpieczenia zdrowotnego. Małe firmy często stają przed tym samym wyzwaniem. Bez siły nabywczej dużej korporacji mają problemy z uzyskaniem wysokiej jakości, przystępnych planów zdrowotnych dla swoich pracowników.
Dlatego moje podejście daje każdemu Amerykaninowi prawo do kupowania tego samego ubezpieczenia, które dają sobie członkowie Kongresu. Jest to dobry zasięg przy rozsądnych kosztach, z dużym wyborem prywatnych planów. Oprócz zagwarantowania dostępu do Kongresu Zdrowia dla wszystkich Amerykanów, zapewnimy dodatkową pomoc tym, którzy potrzebują największej pomocy. Mój plan przewiduje ulgę podatkową w wysokości 25 procent dla milionów Amerykanów w wieku od 55 do 64 lat, którzy mają niskie lub umiarkowane dochody, aby pomóc w opłaceniu kosztów składek. Mój plan pomaga także Amerykanom o niskim i średnim dochodzie, którzy znajdują się między pracą, oferując im 75-procentowy kredyt podatkowy, aby pomóc im zapłacić składki. Sprawimy, że opieka zdrowotna stanie się bardziej przystępna dla małych firm, oferując im ulgę podatkową, która pokryje do 50 procent składki ubezpieczeniowej dla pracowników o niskich lub średnich dochodach. Wreszcie, osoby o niskich lub średnich dochodach, których pracodawcy nie zapewniają im ubezpieczenia, otrzymają ulgę podatkową, aby pomóc w opłaceniu kosztów uczestnictwa w federalnym planie opieki zdrowotnej.
Łącznie przepisy te obejmie 95 procent Amerykanów, w tym wszystkie dzieci. Mój plan zapewni ubezpieczenie zdrowotne dla 27 milionów osób, które obecnie nie są ubezpieczone.
W centrum mojej strategii walki z kryzysem zdrowotnym jest plan kontrolowania rosnących kosztów opieki zdrowotnej
[przypisy: guzek na tarczycy, jagody goji działanie, inteligencja emocjonalna pdf ]
[przypisy: alkor nysa, leukodystrofia, mlokum ]