Backscatter od Lead

65-letni mężczyzna przeszedł rutynową radiografię klatki piersiowej przed poddaniem cewnikowania serca. Obrazy (panele A i B) ujawniły obecność wielu małych kul w tylnej ścianie klatki piersiowej. Po zapytaniu pacjent poinformował, że został przypadkowo postrzelony przez kolegę podczas polowania 20 lat wcześniej. W tym czasie został przyjęty do szpitala na kilka dni i bez problemów odzyskał zdrowie. Pacjent miał prawidłową czynność wątroby i nerek; stężenie wolnego ołowiu w surowicy mieściło się w normalnym zakresie (16 .g na decylitr [0,8 .mol na litr]). Poziom hemoglobiny wynosił 14,8 g na decylitr (9,2 mmol na litr), a średnia objętość krwinek czerwonych wynosiła 86 .m3. Uszkodzenie spowodowane strzałem zależy od umiejscowienia rany. Jeśli pociski nie przenikają do narządów wewnętrznych lub nie powodują infekcji lub ołowiem, można je pozostawić na miejscu.
65-letni mężczyzna przeszedł rutynową radiografię klatki piersiowej przed poddaniem cewnikowania serca. Obrazy (panele A i B) ujawniły obecność wielu małych kul w tylnej ścianie klatki piersiowej. Po zapytaniu pacjent poinformował, że został przypadkowo postrzelony przez kolegę podczas polowania 20 lat wcześniej. W tym czasie został przyjęty do szpitala na kilka dni i bez problemów odzyskał zdrowie. Pacjent miał prawidłową czynność wątroby i nerek; stężenie wolnego ołowiu w surowicy mieściło się w normalnym zakresie (16 .g na decylitr [0,8 .mol na litr]). Poziom hemoglobiny wynosił 14,8 g na decylitr (9,2 mmol na litr), a średnia objętość krwinek czerwonych wynosiła 86 .m3.
Uszkodzenie spowodowane strzałem zależy od umiejscowienia rany. Jeśli pociski nie przenikają do narządów wewnętrznych lub nie powodują infekcji lub ołowiem, można je pozostawić na miejscu.

[hasła pokrewne: guzy na tarczycy, jagody goji opinie, guzek na tarczycy ]
[podobne: wlosoglowka, jacex koszalin, ricco pajęczno ]